Povídka - Na jedné lodi I.

14. května 2007 v 19:31 | Laivindie |  Povídky
Ahoj, tak vám sem dávám můj vlastní počin na téma Daredevil ... Napište, jak se Vám to líbilo, nápady, připomínky atd. Snad se Vám to bude líbit...
Na jedné lodi
1.
Tma. Víc než dva roky nic nevidí. Za tu dobu se jí mnohonásobně zlepšily zbývající smysly, takže již může bezpečně chodit bez cizí pomoci. Naučila se číst Braillovým písmem, miluje knihy, a kdyby je nemohla číst, byla by nešťastná. Přesto se cítí divně. Na tmu si nezvykla. Nikdy si nezvykne…
2.
Já nejsem ten zlej, opakoval si, když se vracel z dalšího konání spravedlnosti. Ale nebyl si stoprocentně jistý. Stále se mu vracel ve snech obraz malého chlapce, který se ho bojí. Pláče a prosí, aby ho ušetřil. Nikdy nechtěl, aby se ho někdo bál. Ale přesto se ho ti, které chrání, bojí. Někdo ho považuje za vraha, jiný zase za hrdinu. On si říká ďábel strážný. Jeho kolegové ho znají pod jménem Matt Murdock.
3.
Dalšího dne dopoledne
Kráčela po ulici, prozkoumávajíc terén pomocí bílé hole. Poznala, že již brzy dojde domů. Jen musí projít jednu postranní uličku. Temnou uličku, kde se zdržuje gang výrostků, kteří terorizují okolí. Bála se setkání s těmito lotry, kteří se již několikrát pokoušeli trápit i jí. Naštěstí tomu vždy stačil nějaký zachránce zabránit. Nyní se ale obávala, že se nikdo takový na obzoru neobjeví. To jí říkal vnitřní hlas a nepříjemná zkušenost.
Vstoupila do uličky. Hned ucítila chlad a vlhkost, která jí naháněla husí kůži. Odhodlala se jít dál. Po několika metrech ale uslyšela kroky. Vystrašeně se ohlédla. Bylo jich víc. Rychle se k ní blížili. Rozpoznala mužské hlasy. Hned jí došlo, že to jsou obávaní výrostci. ,,Hele, kdopak se to tady motá!! Slepoňka!" Než se vzpamatovala, zmizely jí z očí sluneční brýle. Rozmáchla se holí, ale i ta jí rázem zmizela z rukou. Byla bezbranná. Chvíli se motala kolem dokola, pak náhle ztratila rovnováhu a spadla do bláta. Ozval se za ní huronský smích : ,,Ztratila jsi něco?? " Chtěla se zvednout, ale tu jí někdo uhodil holí do žeber. Její slepeckou holí. Znovu se všichni rozesmáli. Zaťala pěstí a vyškrábala se na nohy. "Dej sem moje věci!!" rozkřičela se. "Tak si pro ně pojď, kdo ti brání?" ozvalo se za ní posměšně a před nosem jí prosvištěla bílá hůl. Horečně se po ní natáhla, ale sevřela pouze vzduch.
Tak začala krutá hra na slepou bábu. Ale nehrálo se pro zábavu. Dvacetileté slepé dívce Angele se po páté koupeli v blátě prokládané kopanci a nadávkami hrnuly slzy do očí. Co jim provedla? Za co si to zasloužila? Znovu vstala a setřela si krev z rozbitého rtu. Už se přestala utěšovat myšlenkou, že jí někdo pomůže. Kéž bych alespoň na chvíli zase viděla, pomyslela si. Znovu natáhla ruce před sebe, snažíce se něco nahmatat, něco nebo někoho chytit. "Tady sem, slepoňko!" ozvalo se přímo před ní. Rozběhla se proti tyranovi, třímající sluneční brýle. Skočila. Bohužel vedle a s výkřikem se zřítila do popelnic. Usedavě se rozplakala a držela si nos, ze kterého jí tekla krev. Jak dlouho ještě? Náhle uslyšela klapání slepecké hole. Rozhodně to nebyla ta její, tato se zdála těžší a trochu delší. Všichni ztichli. Mlčení proťala otázka neznámého, adresovaná Angele ": Mohu vám nějak pomoci slečno?" Místo Angely ale odpověděl jeden výrostek ":Co ti je do toho? Odprejskni, než si posvítíme i na tebe!" Neznámého to zřejmě nevyvedlo z míry. "Promiň, chlapče, ale já se neptal tebe, ale tadyhle slečny." Zavrčel neznámý. Evidentně ho dopálila mladíkova drzost. Znovu se obrátil na udivenou dívku. "Jste v pořádku? Promiňte, ale nevidím vás. Jsem slepý…" "Já vás také nevidím… Prosím, pomozte mi," zašeptala Angela, stále si svírajíc zraněný nos. "Říkám ti, nestarej se o ní!! Jdi si po svejch! "zasyčel chuligán a společně s ostatními se přibližoval k cizinci.
Cizinec toho měl také dost. Připravil se a jakmile se k němu přihnal první z party, rozehnal se holí a mladíka poslal k zemi. S dalšími si poradil stejně. Nikdo neměl na slepého advokáta Matta Murdocka. Když skoncoval s posledním, přiblížil se k Angele. "Prosím, neubližujte mi," zašeptala. "Já vám nechci ublížit, jsem Matt Murdock." "Angela Wolfová, tak se jmenuji,"zašeptala zmateně dívka. "Co se stalo?" "Trochu jsem ty výrostky naučil slušnému chování…"zasmál se. "Kde jste?" Angela natáhla ruce a dotkla se mattova obličeje. "Jste slepý, jak jste je všechny přemohl??" "Trénink a řekněme šestý smysl," usmál se. "Kde bydlíte? Zavedu vás domů." Prohlásil a pomohl jí vstát.
4.
"Můj bože, dítě, co se ti stalo??!!" zvolala Angelina matka, když se k ní s Mattem přibližovali. "Nějací chuligáni mě zbili. Tady pan Murdock mě zachránil a pomohl mi dostat se sem," zahuhňala Angela, držíce si kapesník na rozbitém nose. Náhle se objevil Angelin otec.,, Angelo…co se stalo??"odmlčel se,ale Matt poznal, že je vyděšený. "Nevíte, proč na vaši dceru takto brutálně někdo zaútočil?" zeptal se Matt. "Nemám zdání…" povzdychl si otec. Matt ale věděl, že nemluví pravdu. Srdce mu bilo jako o závod. Mlčel však. Tušil, že k tomuto tajnůstkářství má jistě dobrý důvod. Ale stejně si ho pro jistotu prověří… Zatím pan Wolf odvedl Angelu do domu. Paní Wolfová se k němu obrátila ":Pojďte dál, udělám vám kávu, nebo něco silnějšího." "Ne, děkuji, už budu muset, ale díky." "To my děkujeme, že jste nám ochránil dceru. Co bychom by si bez vás počali…" Matt jen mávl rukou ":To byla moje povinnost, ochránit slabou dívku…" řekl Matt a odešel. Paní Wolfová se za ním ještě chvíli dívala a pak odešla k manželovi a dceři.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendys Vendys | Web | 16. května 2007 v 19:40 | Reagovat

Moc pěkná povídka,máš slohový nadání :-)

2 The baggins The baggins | E-mail | 19. října 2007 v 19:07 | Reagovat

Hmm...a což taghle zkusit nějaké zcela vlastní téma ;-)

3 Laivindie Laivindie | 28. října 2007 v 18:14 | Reagovat

Tohle je FAN FICTION, chápeš?

4 Ata Ata | 1. ledna 2008 v 17:08 | Reagovat

Hezký,nicméně, kdyby měla zlepšený smysly, tak by je SAMA zbila. Jinak bezva příběh mooc hezký. Opravdu moc...

5 Laivindie Laivindie | 1. ledna 2008 v 18:06 | Reagovat

Mno, tak už vidím, jak je slepá netrénovaná holka sama zbije, už to vidím, brácha :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama