Červenec 2007

Loučení

11. července 2007 v 14:07 | Laivindie |  Má sdělení
Tak se s Vámi musím rozloučit, páč jedu na 15 dní do Řecka na Kos a pak na 10 dní na tábor. Tu dobu zde budu pobývat minimálně, ale doufám, že vy ne.
Těším se na shledání...
Ahoj....!!!!!!

Zajímavé video...

9. července 2007 v 19:06 | Laivindie |  Videa
Tak jsem našla zajímavé video o fotkách s duchy a jiných tajemných úkazech. Zajímavý....

Tristan a Isolda

9. července 2007 v 11:38 Recenze
Příběh o Tristanovi a Isoldě patří k těm, jež zaručeně dojmou každého alespoň průměrně citlivého čtenáře či diváka. Legenda o lásce silnější než život i smrt se odvíjí na úsvitu středověku, kdy se území dnešní Británie zmítá v krvavých střetech. Udatný Tristan bojuje na straně anglického lorda Markea, který by rád sjednotil rozdrobené kmeny a nastolil mír, krásná Isolda je pro změnu dcerou irského krále, jenž s oblibou drancuje vesnice a morduje nebohé poddané. Přestože patří na opačnou stranu 'barikády', náhoda je oba svede dohromady a umožní Isoldě zachránit Tristanovi život; sama ho ale při tom zasáhne mnohem hlouběji, než by dokázal nejostřejší meč. Otcova vypočítavost ji navíc dožene před oltář s Tristanovým vládcem, a právě tehdy zamilovaný mladík pochopí, že už nikdy nenajde klid. Pro čestného rytíře je totiž takřka nemožné zvolit mezi citem a povinností, vybrat si mezi zradou přítele a zapřením pravé lásky…
Atraktivní námět byl víc než dvacet let vysněným projektem Ridleyho Scotta, který se ale nakonec ujal jen produkce a režisérskou stoličku přenechal Kevinu Reynoldsovi. Ten má s historickými velkofilmy nejednu zkušenost, proslul ale spíše jako komerční rutinér, z jehož dílny vzešel například Král zbojníků Robin Hood s Kevinem Costnerem. Tristan a Isolda naštěstí dopadli mnohem lépe, a to navzdory tomu, že dialogy občas působí mírně 'papírově' a některé scény nechtěně komicky − například když se Isolda náhle bleskově svlékne, donutí služku k témuž a společně se jmou zahřívat chorého Tristana. Co však filmu přidává na působivosti, je jeho realisticky umolousaná stylizace navozující atmosféru raného středověku o poznání efektivněji než uhlazené hollywoodské 'limonády' typu Prvního rytíře. Úžasná kamera Artura Reinharta vás zavede do temných lesů, v nichž máte při každém kroku pocit, že se na vás zpoza stromů vyřítí banda hrdlořezů, nebo vás naopak vhodí do rozbouřených vln, kde téměř dostanete mořskou nemoc při pohledu na houpající se bárku s raněným Tristanem.
Jakkoli film samotný plyne zvolna, ani na okamžik nenudí a předvede řadu půvabných momentů kradmého mileneckého štěstí. Poetické chvilky pak režisér šikovně prokládá akčnějšími scénami, ať už napínavým turnajovým kláním nebo vojenskými bitkami. V těch se Reynolds nesnížil k modernímu, klipově rychlému střihu, i bez něj však dokázal dát bojům švih a dramatičnost. Vyhnul se krvavému přívalu, kterým přetékalo Gibsonovo Statečné srdce, zároveň však dosáhl téměř stejné sugestivnosti i syrovosti. Těch málo drsnějších obrazů si odbudete při úvodním masakru, kde mimo jiné ,přijde o život' Marek Vašut ve své epizodní roličce.
Přesné je rovněž herecké obsazení, jemuž dominují ­James Franco (Spider-Man) a Sophie Myles (Underworld) jako ústřední dvojice. Franco s bujnou hřívou typově připomíná třeba hezouna Heathe Ledgera a má v sobě správnou dávku neohroženosti i citlivosti. Pravda, jeho výrazový rejstřík není moc široký - herec buď nasazuje zarputilý výraz válečníka, nebo hází bolestínské pohledy se slzou kanoucí po tváři - i přes tuto monotónnost však výsledek funguje až překvapivě dobře. Pestřejšího výkonu se dočkáme jednak od Mylesové, jež má situaci usnadněnou tím, že je v milostném dobrodružství tou odhodlanější a navenek emotivnější, a zejména pak od zkušeného harcovníka kostýmních podívaných Rufuse Sewella (Příběh rytíře, Legenda o Zorrovi) coby Isoldina manžela, lorda Markea. Ten dal svému hrdinovi takové charisma, že nebudete vědět, komu přát Isoldino srdce víc. A právě vyváženost mužských rivalů je tím, co Reynoldsovu verzi Tristana a Isoldy odlišuje od Romea a Julie, dodává jí další rozměr a přibližuje ji spíše k 'artušovskému' trojúhelníku.
Snímku Kevina Reynoldse může leckdo vytknout přílišnou sladkobolnost, nesmíme ovšem zapomenout, že přesně ta k melodramatickému žánru neodmyslitelně patří. Tristan a Isolda tak ve výsledku naplňuje vše, co od tragické romance čekáme.

ORTEL: Citlivě namíchaná směs dramatických bojových scén a velkých citů.
ZDROJ

Soutěž o nej blog!!!!

5. července 2007 v 19:18 | Laivindie |  Má sdělení
Ahoooooooj, budu v soutěži o nej blog ZDE-Venin blog... Kdyžtak se přihlašte...

Diplomek za 3. bleskovku!

5. července 2007 v 12:35 | Laivindie |  Bleskovky
Páč nikdo jiný kromě Vendei neodpověděl, uděluji logicky diplomek jenom jí... Ale nesmutněte, další bleskovky už pro Vás chystám...
Gratuluju :-)

A další trailer... :-)

5. července 2007 v 11:31 | Laivindie |  Harry Potter
Tak jsem sehnala ještě delší trailer... Je skvělej, jedině bych mu vytkla, že tam dali hudbu z Pirátů 3, píseň Up is Down...jinak je povedenej... Moc se těším na samotnej film a snad ještě víc na 7. knížku...Na ni se již nemohu dočkat. A co vy, na co se víc těšíte?
UPOZORNĚNÍ!!!Video zde sice nefunguje, ale když na něj kliknete, objeví se v novém okně YouTube a to video tam naběhne!!!!

Trailer na HP5!

5. července 2007 v 11:23 | Laivindie |  Harry Potter
Ahoj, tak jsem sehnala super dlouhej trailer na Harryho Pottera 5! Mě osobně se moc líbí, snad budete mít stejný názor... :-)
UPOZORNĚNÍ!!!Video zde sice nefunguje, ale když na něj kliknete, objeví se v novém okně YouTube a to video tam naběhne!!!!

Konec Goyových přízraků

1. července 2007 v 20:23 | Laivindie |  Videa
Já tenhle film miluju, tak jsem sem nemohla nedat úplný konec i s písničkou...