Červenec 2008

Můj první grafický počin...

31. července 2008 v 17:41 | Laivindie |  Zajímavosti
Dobře, přiznávám, je to katastrofa... Na první pokus jen tak to je ale ještě ucházející... Dobře, není. Ach jo, kdyby mi někdo poradil, jak na to, tak by se mi to povedlo...
Tak jak se vám ta hrůza líbí? :)

První oficiální trailer na HP6!

30. července 2008 v 20:15 | Laivindie |  Harry Potter
Tak jsme se konečně dočkali! Na světle světa se objevil první oficiální trailer. Myslím, že je docela povedený, hodně času tam věnují Voldemortovi. Vypadá to ale na pěknou drsárnu... Každopádně se necháme překvapit...

Ceny za bleskovku

30. července 2008 v 19:02 | Laivindie |  Bleskovky
Tak vzhledem k tomu, že až do teď mi bleskajdu udělali jenom dva lidi, jsem ji stopla. Zde jsou ceny... Snad se vám budou líbit :) Dělala jsem to v Photofiltru, jsou to moje první pokusy, něco jsem se na tom naučila... Takže si jich važte :)

Na jedné lodi III.

30. července 2008 v 14:07 | Laivindie |  Povídky
9.
Ta doba, co tam seděla se jí zdála jako věčnost. Po nekonečném čekání konečně uslyšela známé kroky a zvuk slepecké hole. "Matte!" Vyskočila jako kdyby jí někdo píchl a dle možností se rozběhla ke dveřím. Cestou se jí ale pod nohy zamotala židle a Angela se natáhla na zem jak široká tak dlouhá. S nadáváním se zvedla a už trochu pomaleji dokráčela ke dveřím. "Jsi v pořádku, Angee, slyšel jsem nějakou děsnou ránu." Matt došel až k ní a chytl jí za ruku, aby jí dovedl k pohovce. "Jsem v pořádku, jen jsem nepočítala s židlí..." "Která se tam z ničeho nic zjevila, aby ti podrazila nohy." Dořekl za ní Matt vesele. Angela tuto poznámku přešla mlčením. "Vypátral jsi něco?", zeptala se místo toho. "Ano... Tak Red Rose patřila pod firemního giganta, kterého nevlastnil nikdo jiný než Kingpin, kterého jsem před rokem poslal sedět. A když je teď za katrem, jeho podnikům se moc nedaří. I když o sobě ten grázl dává pořád vědět, přece jenom nemá tak dlouhé prsty, aby mohl řídit všechny firmy." "Takže to vypadá, že když krachla Red Rose, Kingpin nebo někdo od něho z toho vinil moji rodinu a rozhodl se jí zlikvidovat." Angele se stáhlo hrdlo. Nyní má nového nepřítele číslo jedna: Kingpina. "Vypadá to tak... Teď mám ale strach o tebe. Jsi jediná dědička a mohli by teď jít po tobě." "Jen ať si jdou. Já se jim postavím. Všem, kteří by ještě chtěli sáhnout na mě nebo na někoho mi blízkého." Přitom otočila hlavu směrem na Matta.
Právník vstal. "Musím tě ochránit..." "Nauč mě to, co umíš ty! Podívej co dokážeš za věci! Pohybuješ se líp než vidoucí člověk. Ráda bych to taky uměla." A pomstila se, pomyslela si v duchu. Také vstala a chytla Matta za ruku. "Řekni, proč existuje Daredevil? Trestá zločince a pomáhá těm, kteří se bránit nemohou. Já chci dělat to samé. Mám k tomu velice pádný důvod." Matt chvíli mlčel, po chvíli se vyprostil ze sevření dívčiny ruky a trochu poodstoupil. "Máš pravdu. Daredevil i Matt Murdock trestá bezpráví a pomáhá těm, kterým nikdo nepomůže. Když si ale nasadím masku Daredevila, stává se ze mě zločinec, jako Ďábel strážný, jak si říkám, žiju v ustavičném nebezpečí a ve mstě. Nechci aby stejný osud postihl i tebe." "Ty to nechápeš? Chci se pomstít, protože každý má právo na pomstu, ale teď jsem totálně neschopná, jak víme ty i já. Poděl se o své dovednosti, pomoz mě, protože nikdo jiný mi nepomůže." Angela také vstala a opět došla až k Mattovi. Cítila jeho rozervanost a nervozitu. Dlouho mlčel a stál nehnutě. Pak tiše promluvil : "Dobře, Angelo, jak chceš. Naučím tě vše, co umím já sám."

Mé oblíbené citáty z Shakespeara

30. července 2008 v 11:33 | Laivindie |  Zajímavosti
Musím se přiznat, že mám doma pouze 4 knihy barda, ale stojí za to. Jako první jsem ale nepřečetla žánou z nich, minulý rok jsem si půjčila Othella a udělal na mě opravdu vynikajácí dojem. Z něho také pochází první citát, poslední slova hlavního hrdiny Othella:
,,S polibkem na rtech zemřela jsi ty,
s polibkem smrti jdu ti v útsrety."
Pak jsem dostala čtyři Williamovy hry, a to Romea a Julii, Tita Andronika, Timona Aténského a Antonia a Kleopatru. Jako první jsem se vrhla samozřejmě na Romea a Julii, odkud pocházejí následující citáty přeložené v roce 2003 Martinem Hlinským. Ten přeložil všechny hry a opravdu dobře.
,,Vražedná lásko, něžná nenávisti,
ty velké něco vzešlé z ničeho,
ty tího lehká, vážně lehkovážná,
bezvarý tvare marnivého zmaru,
jsi pírko z olova, jsi jasný dým,
ledový žár jsi, zdravá nemocná,
skutečnost snu, co není to, co je:
já k tobě, lásko, lásku necítím!"
A hned následuje další můj oblíbený citát, opět o lásce.
,,Láska je dým, jak vzdech se rozplyne,
láska je oheň, který v očích žhne,
láska je moře vyplakaných slz,
láska je šílenství, jak každý ví,
zákeřný jed i balzám hojivý."
Dále Julie vyznává svou lásku Romeovi, aniž by věděla, že stojí pod oknem a v úkrytu poslouchá každé její slovo.
,,Romeo, Romeo. Proč jsi Romeo?
Zavrhni otce, odhoď svoje jméno,
nebo když nechceš, přísahej mi lásku
a já se zřeknu rodu Kapuletů."
Pak už jde do tuhého a další citát už pronese Romeo u Juliiny hrobky, ještě, než jí vypáčí.
,,Ty tlamo krvavá, ty mordo smri,
spolkla jsi právě nejkrásnější sousto na zemi.
Vypáčím ti čelisti a do chřtánu ti nacpu zákusek!"
Až doču další díla, možná to tu doplním. Titus Andronicus byl ale tak krvavý, že jsem tam nějaký citátek nenašla...

Změna... opět

28. července 2008 v 19:09 | Laivindie |  Má sdělení
Tak jsem bloček znovu oblékla do jiného hávu. Tentokrát jsem si ho půjčila od http://www.carmen.own.cz/, za což moc děkuju, protože to je super bloček. Vzhled se mi moc líbí, skvěle se mi hodí do nálady, ale bylo těžký ho sem dát, takže není úplně hotovej, zejtra budu pokračovat.
Nějaké ikonky:
Buttony:
Oddělovač
Zvírazňovač:


Fotky Bena Afflecka

28. července 2008 v 14:34 | Laivindie |  Zajímavosti

Léto uhodilo

28. července 2008 v 14:30 | Laivindie |  Má sdělení
Tak jak už napověděl titulek, chci psát o létě a o tom, jak alespoň u nás pěkně přitopilo. Je tu na padnutí, slunce svítí jako o závod a taky tu je dusno... Taky jsem opět ztratila chuť dělat něco na blog, teď se soustředím na učení francouzštiny a štení Shakespeara... Dočetla jsem Romea a Julii a mockrát jsem zkoukla film Zamilovaný Shakespeare, kterej je opravdu skvělej. Takže sem hodím pár obrázků, možná nějaké to video a to bude tak konec. Vlastně jsem se nezeptala, jestli je u vás taky tak moc teplo, ale myslím, že jo. :)
Jeden obrázek Bena Afflecka ze Zamilovaného Shakespeara... Moc mu to tam slušelo :)

Videa ze Sweeneyho Todda

23. července 2008 v 17:00 | Laivindie |  Videa
Nejsou to sice originální videa, ale je to i se slovy... Mě se to moc líbilo...
Little Priest
Epiphany
The Worst Pies in London
Poor Thing
The Barber and his Wife
No Place like London
Těšte se na další...